Особена сбирщина от процедури, хора и тайнственост, които са открили алхимията, но я пазят в дълбока тайна. Това е официалната институция на алхимиците. Защото никой не може да обясни логично, а и не е видял, как едни пари, оставени на едно място, след известно време стават повече. Като се изключат някои резки промени във външната среда, наречени революции, които да прекъснат процеса. Процесът е дотолкова овладян, че позволява и раздаването на тия пари, като на всичкото отгоре трябва да се върнат и повече. Обикновено протестите на взелите ги вече са неоснователни, тъй като те просто заплащат цената на ноу-хауто на алхимията.
Блондинките са видни представители на човешкия женския род. Могат да се срещнат почти навсякъде, но ако ще си имате вземане-даване с тях, няма да е зле да се запознаете с видовете блондинки, а именно:
Натурални - доста често срещани по тези географски ширини, натуралните Блондинки са обект на ред научни изследвания заради някои свои особени характеристики и умения. Примери за това - очите им са устроени много странно - успяват да видят само хора, които имат поне 1000 лева джобни пари и се возят в BMW, AUDI и Mercedes. Различават се лесно - опаковани са в розово и използват лъскави неща - блестящи червила, GSM с много изкрящи камъчета по него и т.н. Донякъде приличат на свраките по любовта си към огледалата и др. неща от тоя тип. Могат да се срещнат по скъпите барчета по центъра, търсейки жертва с повечко налични парични средства. Големия бюст (вж. Цици) при тях е почти задължителен, като не винаги е съставен от съответната мастна тъкан.
Умни - има и такива блондинки, дето си изглеждат като по-горе посочените, но като се приберат в къщи сядат да четат Кастанеда и Ницше, и на всичкото отгоре ги разбират. Засега такива блондинки се срещат само в два вица, ревниво пазени от Ордена на Брюнетките, и в тази статия. Учените в Магадан се опитват да ги създадат в лабораторни условия, обаче опитите засега си остават без успех.
Изкуствени - тия са най-опасните. Обикновено това са брюнетки, дето са си боядисали косата руса. С тази си подлост улавят нищо неподозиращия мъж в коварните си мрежи и ... резултатите са печално известни - вижте какво стана с Ирак и Афганистан.
Най-общо - система от правила, техники и философия за бой, начин на живот и/или поведение пред камера, измислена от евтини азиатски (най-вече китайски и хонгконгски) и холивудски филмови студия за пласиране на филмите си. Не стига, че населението пропуска този факт, но и започва да открива неподозиран смисъл във философията така и Бойните изкуства придобива/т широко световно разпространение.
Бойните изкуства са въведени в България от Е.В.Първанов, който овладява всички техники на блокиране на праволинейни удари с пръсти към очите. Впоследствие с крайници. Вдъхновен от своя учител Tylor Durden, той организира масови побоища "всеки срещу всеки", с или без повод. Според идеологията му, всеки е длъжен да владее Б.и., за да умее да допринесе максимално срещу извънземна инвазия (Вж. Шибани извънземни ).
Въпреки че повечето от кинолозите ги признават за кучета, едно експресно проучване сред останалите кучешки породи показва, че Болонките биват считани за котки, които умело се правят на кучета и по тоя начин подронват авторитета на целото кучешко семейство. На вид са подобни на подвижни китеници с размерите на малко по-голяма котка, обикновено са бели и с прически тип Guns`n`Roses от 80-те години. Като цяло могат да се определят като неуспешна бета-верся на пудел. Имат слабост към розови възглавници и латиносериали. Повечето от тях перманентно плачат. Обикновено се оставят да бъдат научени на някои доста тъжни трикове, като например пеене, молене на задни лапи и т.н. с едничката цел да изкрънкат от гордия си собственик някоя и друга мръвка. Най-често могат да бъдат забелязани да кретат около 99-годишни бабички, които казват за тях, че са им като дечица, но въпреки това ги кръщават с имена като Фифи, Мелпомена, Жасмин, Виоленция и др. Още от времето на Римската империя датира един спорт, в който дейно участие вземат болонките, но в наши дни именно заради бабичките тоя спорт е забранен. Очаква се след тая зима, когато бабичките измрат от глад и студ (благодарение на правителството), спортът да бъде разрешен отново. Става дума не за друго, а за знаменитото Обуване На Болонка. Правилата на играта са много лесни и достъпни за всички възрасти. Вземате една средностатистическа болонка, обръщате я със задника към вас (лесно ще се ориентирате, това е страната която по-рядко издава звуци), прицелвате се точно и ритате силно. Целта е по тоя начин да обуете Болонката на крака си и да го предпазите от измръзване. Очаква се спортът да добие голямам популярност в Канада, Чукотка и ЮАР.
Колкото и тривиално да звучи "Бургазлия" е диагноза. Поставя се не само на на жители на самия град Бургаз (според забавни бургазлии - едновремешен БурТаз), но на 80% от населението обитаващо и обладаващо югоизточна България (а не БълТария).
По правило ВСЕКИ ПРЕКАРАЛ ПОВЕЧЕ ОТ 4.3 МИНУТИ В КОМПАНИЯ НА ХОРА ЖИВЕЕЩИ В ПОСОЧЕНИТЕ РАЙОНИ ИМА ПРАВО ДА ГИ ДИАГНОСТИЦИРА КАТО БУРГАЗЛИИ.
За незапознатите читатели - ето няколко основни признака по които да диагностицирате въпросните обекти:
Ето и няколко съвета, които ще ви помогнат да се предпазите от неприятни инциденти с бургазлии:
В заключение искам да кажа - обичайте бургазлиите, те са национално богатство. Толкова смях няма събран никъде.
Бухалът е най-едрата нощна, мощна граблива и демоноидна птица. Бухалът е от семейство Совови, което автоматично я праща в категорията "не е това, което е".
Бухалът се хранят с мишки, змии, птици, глигани, хора, лесничейства, тетраподи и др. и имат странното свойство да се пулят (снимката), което им е съвсем нормално състояние. Има хипотеза, която твърди, че това са бивши омагьосани хора, които от много пулене и втренчване са останали само очи. Дори лицето им е човешко. П.Пенев изследва дълго един Б., с позивна Одисей, докато на Бухалът не му писва на клюна и една тъмна нощ хваща гората и не се връща повече.
Кацнал, Бухал прилича на стомна с вежди, а в полет - на орел с каска. Дори се предполага, че лети повече с веждите си, отколкото с крилата си.
Бухалите обичат да плашат наоколо.
Бухалите се страхуват единствено от М.Калчев.
Ънадър уан райдс дъ бас. Нов блестящ дори и на светло ум попадна в мрежите на неречника! Добре дошъл вълчо. ДА КРЮ ИЗ ГРОУИНГ ЪП!
След дълги уговорки и спорове за авторски права, с радост обявяваме, че към екипажа от малоумници се присъедини и откривателят на небезизвестната Енциклопедия Кашалотика. Съдържанието на енциклопедията вече започна да се провира в неречника. Екипажа на неречника НЕ поема отговорност за психични разстройства в следствие прочита на шокиращи факти разляти от нашите автори.
Пусната е първата бета версия на ъндикта и на пръв поглед всичко работи нормално.
Ако по една или друга причина сте с толкова болен мозък, и през него е минала мисълта да се присъедините към нас - пишете на support _AT_ undict.com - ако успеете да ни впечатлите може би ще станете един от нас!